لاغری با لیپوماتیک: روشی غیرتهاجمی برای رفع تجمع موضعی چربی‌ها

لاغری با لیپوماتیک

تجمع چربی موضعی احتمالا یکی از شایع‌ترین مشکلات افزایش وزن در سال‌های اخیر می‌باشد. شیوه‌ی زندگی بدون تحرک ترکیب شده با استعدادهای ژنتیکی باعث ایجاد تجمع چربی در برخی از قسمت‌های بدن نسبت به قسمت‌های دیگر بدن می‌شود، که با رژیم غذایی و ورزش کردن برطرف نمی‌شود. به نظر می‌رسد که ما نمی‌توانیم به مشکل میزان مختلف تجمع چربی در نواحی مختلف بدنمان غلبه کنیم. خلاص شدن از شر چربی در نواحی کمر یا شکم، باسن و ران حتی با رژیم غذایی سخت بسیار کسل کننده است.

لیپوماتیک، لیپوساکشن بدون درد:

لیپوماتیک که همچنین به عنوان لیپوساکشن بدون دردو لیپواسکالپچر نیز نامیده می‌شود، روش‌های شکل دهی به بدن می‌باشند که سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) به عنوان سیستم معتبر، آن را تایید کرده است. این دستگاه ثابت کرده است که به عنوان امن‌ترین دستگاه با دقت، حجم بالایی از چربی را از بخش‌های مختلف بدن خارج می‌کند.

مزایای لیپوماتیک


مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های لاغری موضعی عبارتند از:

مزایای لیپوماتیک

 •  سیستم ایمنی فعال، به طوری که بلافاصله پس از مواجه شدن با بافتی غیر از بافت چربی دستگاه متوقف می‌شود.
 • کاهش کبودی و ورم و آماس ناشی از جراحت
 • عملکرد مناسب برای پوست‌های نرم
 • روشی ملایم برای بیمار، همچنین کمتر برای جراح خسته کننده است
 • مدت زمان کوتاه برای دستگاه
 • درد کمتر
 • بازیابی سریع
 • ایمن، موثر و ساده
 • اجازه می‌دهد کشش و انقباض پوست به خوبی انجام شود.
 • کوتاه بودن مدت زمان اپراتور یا عامل
 • بهبود سریع
 • ارزان

متقاضیان ایده آل برای عمل لیپوماتیک


متقاضیان ایده آل برای عمل لیپوماتیک

بهترین نامزد برای جراحی لیپوماتیک، افرادی هستند که دارای ذخایر موضعی چربی در برخی نواحی بدن مانند شکم، بازوها، ران‌ها، پشت و یا باسن باشند. این بخش‌هایی از چربی اغلب به اثرات بهترین رژیم غذایی و رژیم‌های ورزشی مقاوم هستند، و شاید این مقاومت از ژنتیک آن‌ها ناشی می‌شود. لیپوماتیک همچنین برای جراحی پلاستیک و زیبایی ناحیه شکمی نیز استفاده می‌شود، که می‌تواند سیکس پک (six-pack) داخلی شما را آشکار سازد. علاوه‌ بر این لیپوماتیک برای ایجاد گونه پهن نیز استفاده می‌شود. نامزدهای مطلوب لیپوماتیک مردان و زنانی هستند که دارای وزن نسبتا طبیعی می‌باشند. این بسیار مهم است که وزن شما پایدار باشد. افرادی که در حال برنامه ریزی برای از بین بردن وزن بسیار بالای خود هستند و یا حتی در حال افزایش وزن هستند (به طور مثال به دلیل بارداری) برای انجام لیپوماتیک مناسب نیستند. نتایج لیپوماتیک تا زمانی که وزن شما ثابت باقی بماند، دائمی است. از نامزدهای مطلوب لیپوماتیک همچنین افرادی هستند که پوستی کشسان و سفت دارند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه پوست باید بعد از انجام این جراحی منقبض شود. افرادی که به دلیل افزایش سن کشسانی پوستشان را از دست داده‌اند، ممکن است نتایجلیپوماتیک را کاهش دهد. البته اگر کیفیت پوست باقی مانده باشد و کشسانی خود را داشته باشد، سن مانع عمل لیپوماتیک نمی‌شود. لیپوماتیک نه جایگزین رژیم غذایی و ورزش است، و نه اینکه یک گلوله سحر و جادو است. لیپوماتیک می‌تواند به شما کمک کند تا بدن خود را بار دیگر بازسازی و تجسم کنید، اما نمی‌تواند شکل کامل شما را تغییر دهد. این جراحی هم چنان نمی‌تواند شما را در جنیه‌های دیگر زندگی راضی سازد. با این حال، ممکن است لیپوماتیک باعث ایجاد احساس بهتر شما نسبت خودتان شود، اگر شما از پهلو و لایه چربی اطراف کمر خود و قسمت‌های دیگر با چربی ناخواسته اذیت می‌شوید این عمل جراحی احساس خوبی به شما می‌دهد.

موارد قابل توجه قبل از عمل جراحی لیپوماتیک:

افرادی که عمل جراحی لیپوماتیک انجام می‌دهند نباید فشار خوب بالایی داشته باشند.

 • میزان قندخون و دیابت باید تحت کنترل باشد.
 • خطر بیماری قلبی و عروقی باید در نظر گرفته شود.
 • بیماران باید سالم باشند.
 • اگر شما سابقه‌ی جراحی پلاستیک شکم دارید، جراح خود را مطلع سازید.
 • انجام هر گونه آزمایش خون که نیاز است
 • آزمایش بارداری باید انجام شود.

مشاوره قبل از جراحی لیپوماتیک:


در اولین جلسه‌ی مشاوره‌ی شما، پزشک زیبایی پتانسیل بهبودی شما، هر آنچه که مورد انتظار شماست، را مورد بررسی قرار خواهد داد. او نواحی دارای مشکل از بدنتان و همچنین کشسانی پوست شما را بررسی می‌کند. همچنین از شما درباره‌ی سابقه پزشکیتان می‌پرسد و در نهایت پزشک تصمیم می‌گیرد چربی اضافی کدام قسمت باید برداشته شود. اندازه و نوع فشرده سازی تعیین می‌شود. همیشه یک دوره‌ی 15 روزه به منظور تفکر و بررسی پیشنهاد می‌شود. بعد از اتخاذ تصمیم بعد از دوره بازبینی مشاوره‌ی دوم قبل از عمل به منظور توضیح واضح از نکات قبل و بعد از عمل جراحی، خطرات و مشکلات بالقوه جراحی انجام می‌شود. پزشک موظف است شما را از خطرات احتمالی و استثنایی جراحی مطلع سازد. این اطلاعات دقیق در رضایت نامه آگاهانه ذکر شده است، ما از شما می‌خواهیم که به دقت آن را مطالعه کرده و سپس آن را امضا کنید.

آماده سازی قبل از جراحی لیپوماتیک:


شما دستورالعمل‌های گسترده‌ای برای آماده سازی مناسب قبل از جراحی لیپوماتیک دریافت خواهید کرد. اگر دارویی استفاده می‌کنید به شما توصیه می‌شود که قبل از عمل جراحی مصرف آن را متوقف کنید یا خیر. همچنین به شما توصیه می‌شود قبل و بعد از عمل جراحی از مصرف سیگار خودداری کنید. اگر شما مبتلا به سرماخوردگی باشید درمان باید تاخیر داشته باشد. از آنجایی که پس از عمل جراحی می‌توانید احساس ضعف داشته باشید لازم است فردی مناسب را انتخاب کنید که از شما مراقبت کند و شما را به منزل برسانند. هم چنین اگر عمل لیپوساکشن در چند ناحیه از بدن شما انجام شود نیاز است از چند نفر از اعضای خانواده درخواست کنید که برای مدت چند روز بعد از جراحی از شما مراقبت کنند.

بیهوشی


عمل جراحی لیپوماتیک ترجیحا تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود زیرا بیمار آزاد است تا حرکت کند و برخی قسمت‌های بدن به راحتی قابل دسترسی اند، و بدیهی است که نتایج بهتری بدست می‌آورند. این روش برای هر دوی شما، پزشک و بیمار راحت و مطلوب است.

عمل جراحی لیپوماتیک
لیپوماتیک از روش‌های مختلف لیپوساکشن معمولی استفاده می‌کند، جراح برش‌هایی را در ناحیه‌ی مورد نظر ایجاد می‌کند، جراح سپس تونل‌هایی ایجاد می‌کند تا دستگاه کانولا بتواند به مناطق مملو از چربی دسترسی پیدا کند، بعد از ایجاد تونل‌هایی داروی بیهوشی به بیمار وارد می‌شود، بنابراین هیچ دردی وجود ندارد. سپس کانولا به شکاف چربی وارد می‌شود، سپس عمل مکش به خارج انجام می‌شود به عنوان روش لیپوماتیک منحصر به فرد کانولا می‌باشد که باعمل لرزش و تجزیه‌ی محتوی چربی بدون درد، محتویات چربی را به خارج می‌کشاند. به نواحی از بدن که دارای چربی می‌باشند کانولاهای خفیف جراحی پلاستیک وارد می‌شود این لرزش باعث اختلال در سلول‌های چربی و تبدیل چربی به امولسیون می‌شود. برخلاف لیپوساکشن معمولی این روش با معایب مثل آسیب به رگ و اعصاب و برداشت بافت عضلانی همراه نیست. پالس‌هایی با فرکانس بالا و مکش‌های موثر باعث تاثیر بهینه می‌شود که در عوض، پوست را صاف می‌کند و کبودی کمتری را ایجاد می‌کند. کانولا‌های ویژه طوری طراحی شده اند که اجازه حذف دقیق چربی حتی از مناطقی که دسترسی به آن نواحی سخت می‌باشد، را می‌دهد.

پس از عمل جراحی لیپوماتیک


بعد از عمل جراحی به شما کمک خواهد شد تا بلافاصله گن مخصوص عمل لیپوماتیک را بپوشید، این لباس به منظور حمایت از پوست و جلوگیری از تورم احتمالی است. شما باید آن را به مدت چهار تا شش هفته بپوشید. شما به مدت دو هفته پس از عمل جراحی احساس سفتی و ارتجاعی در مناطق جراحی شده خواهید داشت. پوست ممکن است احساس کرختی و تاحدودی دردناکی داشته باشد. این احساس خود به خود ناپدید می‌شود. برش‌هایی که بر اثر لیپواسکالپر ایجاد می‌شود دوخته نمی‌شود، بنابراین مایع باقی مانده که تزریق شده بود می‌تواند از بین برود. مایع به رنگ صورتی و خونین است. از آنجا که مایع می‌تواند تخلیه شود، به طور چشم گیر از تورم جلوگیری می‌کند. این تخلیه مایعات می‌تواند تا بیست و چهار ساعت بعد از عمل جراحی ادامه داشته باشد، اما کاملا بی‌ضرر هستند. زخم‌ها بسیار کوچک هستند و هم چنین در نواحی کمتر قابل مشاهده بدن قرار دارند. در ابتدا، آنها هنوز به رنگ قرمز خواهند بود، اما در دراز مدت آنها تقریبا غیر قابل مشاهده خواهند شد. پس از دو هفته می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. شما می‌توانید تمرینات و ورزش‌ها را به دقت انتخاب کنید. تورم گسترده ممکن است بعد از عمل جراحی لیپوماتیک رخ دهد. لباس‌های تنگ مناسب برای عمل لیپوماتیک از فرد بیمار در مقابل تورم حمایت می‌کند. طول مدت تورم بسیار متغیر است، اما ممکن است تا شش ماه به طول بینجامد. ساختار جدید بدن شما از چند روز تا چند هفته بعد از عمل جراحی قابل مشاهده خواهد بود اما باید بدانید که نتیجه‌ی نهایی، حداقل چندماه طول می‌کشد. سه آزمایش یا چکآپ وجود دارد که باید بعد از عمل جراحی لیپوماتیک انجام شود. اولین آزمایش باید یک روز پس از عمل جراحی انجام شود (باند چسبناک تعویض می‌شود). دومین آزمایش، یک هفته بعد از عمل جراحی انجام می‌شود (باند چسبناک در نهایت برداشته می‌شود). زخم ها بازرسی می‌شوند و اگر مشکلی وجود داشته باشد، شما ممکن است آن را در این زمان اعلام کنید. ارزیابی نتیجه در بررسی سوم انجام می‌شود این بررسی چهار تا شش هفته بعد از عمل جراحی انجام می‌شود. پیکرتراشی ممکن است یک خط کانتور جدید ایجاد کند  اما این به معنای آن نیست که  شما هرگز به وزن سابق خود باز نخواهید گشت.  یک رژیم متعادل و سالم و ورزش منظم بهترین راه برای اطمینان از یک نتیجه پایدار است.

عوارض


عوارض ناشی از لیپوماتیک بسیار نادر است. این عوارض معمولا به کبودی و تورم محدود می‌شود که البته کاملا طبیعی است. عوارض اصلی دیگری نیز وجود دارد هرچند جز عوارض پزشکی محسوب نمی‌شود، بلکه جز عوارض زیبایی شناسی است. از جمله‌ی این عوارض می‌توان به اصلاحات بیش از حد یا overcorrections اشاره کرد (بدین معنی که در حین عمل جراحی لیپوماتیک چربی زیادی از بدن بیمار خارج شده باشد). عارضه‌ی بعدی اصلاحات جزیی undercorrections است (بدین معنی که بعد از عمل جراحی لیپوماتیک هنوز چربی اضافی در بخش‌هایی از بدن باقی مانده است). هر دو عارضه قابل حل می‌باشند. اما برطرف سازی عارضه‌ی اصلاحات بیش از حد نسبت به عارضه‌ی اصلاحات جزیی سخت‌تر است. راه حل عارضه‌ی اصلاحات بیش از حد، عمل جراحی لیپوفیلینگ می‌باشد که فرآیند انتقال چربی نامیده می‌شود. بدین صورت که چربی از یک مکان مکیده می‌شود و به قسمت دیگری تزریق می‌گردد، تا قسمت دیگری از بدن را محکم سازد. چربی مکیده شده توسط روش لیپوماتیک مادون قرمز الگویی معمولا کیفیت بالایی برای این روش دارد. در مورد عارضه‌ی اصلاحات جزیی نیز می‌توان برای ایجاد نتیجه‌ی مطلوب برخی از چربی‌های اضافی را از بدن بیمار خارج نمود. هم چنین عارضه‌ی دیگری یعنی خطر ابتلا به تغییرات رنگدانه کوچک نیز برای فرد بیمار وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>