عمل زیبایی بینی

nose_4

تفاوت روش های قدیمی و جدید جراحی بینی و روش جراحی زیبای بینی مخصوص ایرانی ها
در گذشته و در روش های قدیمی اکثر عمل زیبایی بینی برای کوچک کردن بینی انجام می شد در این جراحی ها حجم زیادی از بافت ها را خارج می کردند، پره بینی را برش می دادند و سوراخ های بینی را کوچک می کردند.
در این روش های قدیمی در دراز مدت بافت ها دچار فروافتادگی می شدند چون ساپورت بینی کم می شد، در سنین بالا هم بینی حالتی چروکیده و افتاده پیدا می کرد و بیمار دچار مشکلات تنفسی می شد، از لحاظ زیبایی نیز تناسب بینی در صورت از دست می رفت اما امروزه در روش های جدید جراحی بینی باید حداقل تغییرات مورد لزوم انجام شود تا فرم طبیعی و عملکرد بینی حفظ شود.
در جراحی های بینی سعی می شود نه تنها هیچ بافتی از بینی دور ریخته نشود بلکه از قسمت هایی که بافت اضافه وجود دارد به قسمت های بینی که کمبود ساپورت دارد منتقل شود به عبارت دیگر در این روش ها پزشکان بافت ها را تغییر شکل می دهند نه اینکه ان ها را بدون حساب و کتاب خارج کنند.

تفاوت روش های قدیمی و جدید جراحی بینی
در این روش های جدید اسکلت بینی بازسازی و بافت های نرم تقویت می شوند.بنابراین در درازمدت بینی کمتر دچار افتادگی می شود البته مبنای کار همان انالیز صحیح ابتدایی است.
به گفته عبدالجلیل کلانترهرمزی فوق تخصص جراحی پلاستیک:متخصصان کشورمان به دنبال روش جدید جراحی بینی که با روش های جراحی اروپای و غربی فرق می کند هستند که مخصوص بینی های ایرانی می باشد، بینی ایرانی نوعی خاص است و با بینی اروپایی و غربی از نظر پوست،استخوان،ترکیب و چهره فرق دارد، پس باید طبق آن روش جراحی زیبایی انتخاب و اعمال شود.

جراحی بینی گوشتی
هدف از جراحی در بینی های گوشتی فرم دادن به بینی در راستای متناسب شدن آن با سایر اجزاءصورت است نه صرفا کوچک کردن آن! اقداماتی که فقط با هدف کوچک شدن بینی انجام می شوند علاوه بر مشکلات تنفسی ،از نظر ظاهری نیز در درازمدت شکل مطلوب نخواهند بود. با توجه به اینکه حمایت اسکلتی بینی های گوشتی ضعیف است ،جهت شکل دادن به بینی و خوش فرم کردن آن ابتدا سایز بینی متعادل میشود و غضروفهایی که وضعیت مناسب ندارند جابجا می گردند، سپس قسمت های ضعیف اسکلت توسط پیوندهای غضروفی تقویت می شود. ضخیم بودن پوست یک فاکتور محدود کننده است .پوست ضخیم خاصیت ارتجاعی(الاستیسیته) کمتری داشته و قابلیت خواب وچسبیدن کامل به اسکلت کوچک شده زیر خود را ندارد ،در نتیجه بینی های کوچک شده در برخی مناطق بخصوص ناحیه بالای سر بینی برجستگی پیدا می کند و سبب می شود علیرغم جراحی، سر بینی همچنان پهن و بدون فرم جلوه کند.

بیمارانی که پوست ضخیم دارند چه نکاتی را باید رعایت کنند ؟
قبل از عمل زیبایی بینی مصرف مواد قندی زیاد ، شیرینی جات ومواد تند ( گرمیجات )را از رژیم غذایی خود حذف کنند و تا زمانی که چسب می زنند این کار را ادامه دهند.
در صورتیکه جوشهای پوستی فعال دارند حتما با نظرپزشک جراح خود با متخصص پوست مشورت کنند تا جهت رفع التهابات پوستی اقدام کنند ، چون با زدن چسب روی بینی غالبا جوشهای پوستی شعله ور می شوند ودر نتیجه عمل هم موثر است.
افرادی که پوست ضخیم دارند حتما چسب بینی طولانی تری بزنند و پس از برداشتن چسب نیز تا مدت ها ، در طول شب چسب بزنند .
امیدوارم با در اختیار قرارد دادن این اطلاعات به شما در تصمیم گیری بهتر برای عمل بینی کمک کرده باشم .

مراحل عمل جراحی پلاستيک بينی چگونه است؟
بعد از مراجعه و ملاقات بیمار در مورد نوع عمل و نتایج احتمالی آن توضیح داده می شود و در مورد مسایل مورد ابهام و سوالات مطروحه بیمار توجیه میشود. بعد از معاینات اولیه و انجام آزمایشات لازم با نظر بیمار به بیمارستان یا مرکز جراحی مورد توافق معرفی می شود. بيماران معمولاً نیاز به بستری در بيمارستان ندارند. در صورت گذاشتن تامپون داخل بینی روز بعد از عمل خارج می شود. حدود ۶ روز بعد قالب روی بينی برداشته می شود و معمولاً با رعايت احتياط بعد از يک هفته، کار معمول بيماران از سر گرفته می شود.

• سن: جراحي زيبايي بيني در دختران ۱۵ سالگي و در پسران۱۷ سالگي به بعد قابل انجام است . ولي آنچه در اين رابطه مهم است تنها عدد سن نيست بلكه رسيدن به درجه اي از بلوغ فكري است كه فرد را قادار مي سازد بتواند بصورت مستقل تصميم گيري نمايد . سن بالا محدودیتی برای عمل محسوب نمیشود.

• آمادگي فيزيكي ( جسمي ): سلامت جسماني كامل برروند جراحي و نقاهت بعد از آن موثر است ولي ابتلاء به آسم / فشار خون بالا / كم خوني / آلرژي / تشنج و ديابت مانع مطلق جهت جراحي نمي باشد و درصورت تاييد پزشك معالج از مساعد بودن شرايط بيمار با رعايت موارد لازم حين بيهوشي و بعد از آن عمل جراحي امكان پذير است . اگر به آلرژي مبتلا هستيد چنانچه با درمان هاي مناسب حساسيت شما تحت كنترل قرار گرفته باشد و در معاينه قبل از عمل وضعيت مخاط بيني مناسب باشد عمل قابل انجام است .

• آمادگي روحي : انگيزه شما از انجام جراحي بسيار مهم است اگر شما تنها به توصيه اطرافيان تصميم به جراحي گرفته ايد و يا فكر مي كنيد كه اين جراحي سبب رفع مشكلات فردي ، خانوادگي يا اجتماعي شما مي شود بهتر است در تصميم خود تجديد نظر كنيد .

• داشتن انتظارات معقول و منطقی نسبت به نتیجه جراحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>