رفع سیاهی دورچشم

66-7044

آیا هنگامی که در آیینه نگاه می کنید خطوط تیره ای را دور چشمان خود می بینید؟ اگر این طور است می توان گفت در این باره شما اولین شخص نیستید.

طی مطالعه ای که در سال 2006 صورت پذیرفت مشخص شد 50 درصد زنان می گویند سیاهی چشم ، خطوط تیره و پف زیر چشم آنان عامل اصلی ناراحتی آنان است.

خطوط تیره و پف کردگی دور چشم دو مشکل شایعی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و این عوامل علی الخصوص به هنگام کم خوابی تشدید می شود.البته این مشکلات به صورت جداگانه و با استفاده از فرمول های خاص و درمان هایی با اهداف خاص قابل پیشگیری است.

پف کردگی و سیاهی دور چشم ها دو مشکل شایعی است که افراد با آن رو به رو هستند.

علل

شایع ترین علت بروز این مشکلات وجود رنگدانه بیش از حد در ناحیه اطراف چشمان است.

سیاهی دور چشم خاصیت طبیعی پوست است و در میان افراد آسیایی تبار بیشتر شایع است.در این افراد به علت نازکی پوست زیر چشمان رنگدانه های موجود در پوست مشخص تر است.علاوه بر این رگ های خونی زیر چشم ممکن است مانند سایه ای کبود زیر چشم نمایان شود. پوست نیز هنگامی که پیر می شود شل شده در نتیجه زیر چشمان سایه می افتد.

توجه داشته باشید قرار گیری در معرض آفتاب این شرایط را بدتر می کند زیرا موجب بروز چین و چروک در پوست می شود.

رفع سیاهی دور چشم

این عارضه، در اغلب موارد بیماری محسوب نمی‌شود و این جزو خصوصیات طبیعی پوست برخی افراد است. پس ریشه‌كن كردن، برطرف كردن و پیشگیری كردن باعث از بین رفتن كامل سیاهی دور چشم نمی‌شود.

در واقع باید گفت سیاهی دور چشم درمان قطعی و صد درصد ندارد اما كرم‌های ضد تیرگی دور چشم در بعضی افراد می تواند تا حدی مفید باشد.به دلیل این‌كه كرم‌های مذكور تغییرات را در گردش خون عروق پوست پلك به وجود می‌آورند، تا حدودی از تجمع خون وریدی در پلك جلوگیری كرده و باعث رفع سیاهی دور چشم می‌شود ولی آن را از بین نمی‌برد.

تكنیك‌هایی از قبیل بعضی از انواع لیزر و لایه‌برداری‌های شیمیایی خفیف هم می‌تواند در كاهش سیاهی موثر باشد؛ ولی تاثیرات این تكنیك‌ها در افراد، متفاوت و غیرقابل پیش‌بینی بوده، مورد توافق همه متخصصان نیست و می‌توان گفت این نوع درمان موقتی است.

توصیه های مهم

1- مخفی كنید. افراد جوان ‌تر كه با تیرگی دور چشم مواجهند، می‌توانند با كرم‌های پوشاننده استاندارد و معتبر آن را مخفی نمایند.

2- عینك بزنید. در افرادی كه از عینك استفاده می‌كنند، این تیرگی كمتر به نظر می‌آید.

3- خوب و به اندازه بخوابید. توجه داشته باشید كه دومین علت شایع كبودی زیر چشم اختلالات خواب است.

4- صورتتان را با آب خنك بشویید.

5- از ماسك‌های طبیعی شبانه استفاده كنید. این ماسك‌ها محیطی مغذی و مرطوب برای پوست صورت شما ایجاد می‌كنند.

6- سیگار نكشید. توجه داشته باشید سیگار بزرگ‌ترین دشمن پوست شماست.

7- سبزی‌ و میوه تازه بخصوص سبزی‌های حاوی مواد آنتی‌اكسیدان مثل اسفناج بخورید.

8- ویتامین ث و آهن را به میزان كافی مصرف كنید.

9- ورزش را هیچگاه فراموش نكنید.

10- خواب کافی : خواب کافی بزرگ ترین کمک به پوست صورت و بدن میباشد ، خواب کافی چشم ها را درخشان و سلول های آسیب دیده پوست را ترمیم میکند.

11- کاهش مصرف کافئین و الکل : با کاهش مصرف کافئین و نوشیدنی های الکلی درخشش و شفافیت را به پوست تان بازگردانید.

12- نوشیدن آب : یکی از دلایل مهم سیاهی دور چشم ها کمبود آب در بدن میباشد ، روزی حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

13- کاهش مصرف نمک : مصرف نمک زیاد باعث میشود حجم مایعات بدن زیاد شود و پوست حالتی افتاده به خود بگیرد ، با کم کردن نمک میتوانید از سیاهی دور چشم ها کم کنید و پوست سرزنده و شادابی داشته باشید.

14- کمپرس سرد : کمپرس زیر چشم ها با آب سرد ، کیسه چای سبز ، ورقه های خیار و هویج سرد به مدت 15 دقیقه میتواند کمک زیادی در برطرف کردن تیرگی زیر چشم ها داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>