تکنیکهای عمل زیبایی بینی

در عمل بینی استخوانها توسط وسایل برنده ظریف و میکروموتور بریده شده و بعد از شکل داده می شوند. به دلیل اینکه عمل از داخل توسط اندوسکوپی ویدیویی انجام می گیرد از بیرون هیچ ردی نخواهد ماند. تنگی تنفس از دماغ، به دلیل وجود مانع میانی بینی یا Septal deviation می باشد. در صورت تشخیص در بین عمل این مورد نیز برطرف می گردد. این عمل به نام septorhinoplasty خوانده می شود. با توجه به نیاز عمل، برجستگی بالای بینی که به نام خوانده می شود برداشته شده و کجی بینی درست گردیده و پشت بینی، نوک بینی، سوراخهای دماغ شکل داده می شود. بخیه های داخل بینی بخودی خود از بین رفته و بیرون بینی توسط باند بسته شده و بعد از یک هفته آتل پلاستیکی دائمی گذاشته می شود. بعد از عمل به دلیل ایجاد درد از تامپون استفاده به عمل نمی آید. مدت زمان بیهوشی و نوع آن، عمل با بیهوشی عمومی انجام میگیرد بطور متوسط 2 ساعت بطول می انجامد. بهبود بعد از عمل کوتاه بوده و به طول نمی انجامد. بیمار یک روز در بیمارستان مانده روز بعد به خانه مراجعه می نماید. بعد از عمل به مدت 2-3 روز کبودی و تورم خفیفی در بینی می تواند وجود داشته باشد. که در روزهای بعدی به سرعت از بین می رود. بعد از 5-7 روز باند و آتل روی بینی برداشته می شود .
بیمار بعد از 5-7 روز می تواند به کارهای روزمره خود مشغول گردیده و به مسافرت رفته و به کاری خود مشغول گردد. به مدت 10-15 روز پیاده رویهای خفیف انجام داده و که این کار می تواند بسیار مفید باشد. اما ورزش همگانی و شنا باید بعد از 3 -4 هفته باید انجام گردد. در افرادی که از عینک استفاده می کنند چارچوب عینک باید سبک باشد و استفاده از آن یک ماه باید انجام گیرد. افرادی که از لنز استفاده می کنند می تواند بعد از 2-3 روز بعد از عمل بکار ببرند. در عمل زیبایی بینی باید از ورزشهای که در آن امکان تورم و ضربه بینی و شنا در آب عمیق وجود دارد باید به مدت 2 ماه به دور بود. شکل گیری کامل بینی ظرف 3-6 ماه می باشد.

images (8)

مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی

در اولین مراجعه که به صورت مشاوره انجام می شود باید بیمار تمام ایرادات، خواسته ها و انتظارات مربوط به بینی خود را با پزشک در میان بگذارد. در صورتی که این ایرادات، خواسته ها و انتظارات بر اساس تجربه و نظر پزشک به جا و دست یافتنی باشد، می توان اقدامات لازم برای انجام جراحی زیبایی بینی را شروع نمود. اما در صورتی که ایرادات ناصحیح و یا خواسته ها غیر منطقی و دست نیافتنی باشد، پزشک باید بیمار را راهنمایی کند تا با داشتن دیدی صحیح و انتظاراتی قابل انجام، تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی بنماید و یا از عمل جراحی منصرف گردد.

در صورتی که بیمار و پزشک در مورد فرم و شکل بینی جدید به توافق برسند، می توان مرحله بعدی که شامل دیدن نمونه هایی از جراحی های قبلی و مقایسه تصاویر قبل و بعد از عمل بیماران می باشد، را آغاز نمود و از بیمار خواست تا نظر خود را در مورد تک تک بیماران دیده شده بیان نماید. با این کار جراح به سلیقه بیمار پی برده و این سلیقه را می تواند در عمل جراحی وی اعمال نماید.

شرایط مناسب متقاضی جراحی زیبایی بینی عبارت است از:

مستقل بودن از لحاظ مالی
فردی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می کند باید از نظر تأمین هزینه جراحی مستقل باشد تا بعد از عمل تحت تأثیر فردی که هزینه عمل جراحی را پرداخته دچار نارضایت از نتیجه جراحی نگردد و مشکلاتی را برای خود و دیگران به وجود آورد. همچنین فرد باید توانایی پرداخت هزینه عمل و هزینه های بعد از عمل را داشته باشد تا طول درمان بعد از عمل را نیز کامل کند.

سن جراحی زیبایی
سن مناسب جراحی زیبایی بینی زمانی است که رشد بینی کامل شده باشد. این سن در پسران ۱۵ تا ۱۷ سالگی و در دختران ۱۴ تا ۱۶ سالگی است. (سه سال کامل پس از شروع عادت ماهیانه). در افراد مسن نیز محدودیتی وجود ندارد و اگر که فرد از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد حتی در دهه ششم زندگی نیز جراحی بینی نتیجه خوب در پی دارد.

دارا بودن سلامت جسمی و روحی
سلامت جسمانی، دوره نقاهت پس از عمل جراحی را به حداقل رسانده و ریسک عوارض را کاهش می دهد. از اینرو هر زمان که جراح در مورد سلامت هریک از ارگان های حیاتی فرد تردید داشته باشد، متقاضی جراحی بینی را جهت بررسی به پزشک مربوطه ارجاع میدهد.
سلامت روحی روانی، افرادی که دچار بیماریهای روانپزشکی هستند مثلا فردی که دچار افسردگی است یا فردی که دچار وسواس فکری و عملی است کاندید مناسب جراحی بینی نیست. باید فرد انتظارات منطقی و واقع بینانه از جراحی بینی داشته باشد. به عنوان مثال فردی که پس از جراحی زیبایی بینی انتظار معجزه و دگرگونی زندگی را دارد اصلا کاندید مناسبی نیست.

شرایط ظاهری و فیزیکی بینی
ضخیم و یا بسیار چرب بودن پوست بینی نتیجه مطلوب و دلخواه را برای جراحی زیبایی بینی حاصل نمی کند. در نتیجه اگر فرد پوست بینی بیش از حد ضخیم داشته باشد گزینه مناسبی برای جراحی بینی نیست.

علت تفاوت دستمزد هزینه عمل جراحی بینی

جراحی های زیبایی بینی بر خلاف جراحی های درمانی تعرفه مشخصی ندارد و خود جراحان نیز در تعیین هزینه معیار دقیقی ندارند و این مشکل در تمام دنیا وجود دارد . ولی آن چه مشخص است از نظر اخلاقی بهتر است که برای تمام مراجعین هزینه نسبتا ثابتی در نظر گرفته شود . به هر حال اختلاف کیفیت در کار جراحان نیز وجود دارد ولی مسلما این اختلاف هزینه عمل جراحی بینی نماد اختلاف کیفیت نیست . توصیه می شود شما جراح خود را ابتدا براساس مهارتهای تکنیکی و سبک کار ایشان انتخاب نمایید سپس توانایی مالی خود را نیز در نظر بگیرید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>