بزرگ کردن لبها با پروتز

چه نواحی ای از لب ها قابل برجسته سازی هستند؟

ـ شایع ترین قسمت هایی که تحت برجسته کردن قرار می گیرد قسمت ورمیلون لب، یعنی قسمت مرزی بین حواشی لب ها و قسمت قرمز لب هاست. این کار سبب می شود تا قسمت خارجی لب ها بیشتر نمایان شود. گوشه های لب ها نیز می تواند تحت پرکردن قرارگیرد. گوشه های لب به مرور زمان و در اثر سن و نیروی جاذبه به سمت پایین جابه جا می شوند که با تزریق می توان آنها را به حالت اولیه برگرداند. می توان دو خط برجسته مابین سوراخ بینی و لب فوقانی را نیز که به مرور زمان برجستگی خود را از دست می دهند، مجددا با تزریق به حالت جوان برگرداند بنابراین تمامی قسمت های لب امکان برجسته سازی و برگرداندن به حالت جوانی را دارند.

حجم دهی به لب با بافت طبیعی بدن

بافت های طبیعی بدن بهترین گزینه برای پر کردن لب ها به شمار می آیند. در این زمینه می توان به تزریق چربی گرفته شده از بدن خود فرد اشاره کرد، اما متاسفانه ماندگاری این روش تقریبا صفر است و چربی جذب می شود.
به جای تزریق چربی می توان قسمتی از بلوک چربی را از زیر پوست برداشت و در داخل لب پیوند زد. در این روش لایه سطحی پوست (اپیدرم) برداشته می شود و لایه زیرین آن که درم نام دارد همراه با لایه ای از چربی برای پیوند به لب استفاده می شود.
همچنین می توان برای بزرگ کردن لب  از بافت فاشیایی بدن مثل فاشیای عضلات استفاده کرد. برای مثال حین لیفت صورت می توان از لایه سطحی عضلات روی صورت برای پیوند زدن به لب ها استفاده کرد.
علاوه بر این از کپسول تشکیل شده دور پروتز سینه نیز می توان برای پیوند به لب استفاده کرد. در واقع گاهی اوقات دور پروتز سینه کپسول تشکیل می شود و ممکن است لازم باشد پروتز تعویض شود. در این موارد به جای اینکه کپسول دور انداخته شود، می توان از آن برای حجم دهی به لب استفاده کرد.
همچنین می توان از کاشت فیبروبلاست و روش های دیگر هم بهره برد که البته هنوز در ایران از آنها استفاده نمی شود و مزیت شان نسبت به بقیه بافت های بدن اثبات شده نیست.

pink lip

زمان انجام پروتز لب

•لب های شما همیشه لاغر هستند و هر موقع می خندید ناپدید می شوند
•با افزایش سن، لب های شما لاغرتر و خالی تر می شود
•ظاهر لب های خود را دوست ندارید
•داشتن لب های پرتر باعث توازن بیشتر صورت شما می شود

پروتز لب برای چه کسانی مناسب است؟

در ادامه دلایل اصلی مراجعه برای پروتز لب اشاره شده است:
•افرادی که پروتز لب برای آنها مناسب است دوست دارند لب های کوچک خود را پر و برجسته تر کنند. در صورتی که در حین خندیدن لب بالایی یا هر دو لب شما ناپدید شوند، پروتز لب مناسب شما است.
•بعضی از روش ها برای بهبود ناهمسطح بودن لب ها، شکل دهان و نمایش لثه ها در حین لبخند زدن بکار می روند.
•از سوی دیگر، در صورتی که لب های شما بسیار بزرگ باشند و چهره شما را ناخوشایند کرده اند، در مورد جراحی کاهش لب با پزشک جراح مشورت کنید.
در صورتی که در وضعیت سلامتی خوبی بسر می برید، نگرشی مثبت به این روش دارد و انتظارات شما واقع گرایانه است، برای انجام این روش به احتمال زیاد مناسب هستید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>