بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی مورد در خواست بانوان است. این فرایند شامل عمل جراحی است که پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برآوردها و حدس ها حاکی از آن است که بیش از سه میلیون زن در سراسر دنیا در 35 سال اخیر پروتز سینه گذاشته اند و هر سال دهها هزار زن می خواهند که تحت این عمل جراحی قرار گیرند. بسیاری از زنان تصور می کنند که انجام عمل بزرگ کردن سینه باعث بهبود و بهتر شدن اندازه و شکل سینه ی آنها می شود؛ چون بر این باورند که سینه هایشان بسیار کوچک و اندازه یا شکلش نا موزون و نا متوازن یا غیر جذاب است. بعضی از زنان سینه هایی دارند که کاملا رشد نکرده است یا بعد از حاملگی یا تغییر وزن یا پیر شدن به میزان قابل توجهی اندازه و شکلش را از دست داده و تغییر کرده اند.

تصمیمی که برای انجام عمل بزرگ نمودن سینه گرفته می شود، باید کاملا شخصی و آگاهانه باشد و نباید صرفاً برای خشنود کردن کس دیگری گرفته شود. مثل هر عمل جراحی زیبایی دیگر، عمل بزرگ کردن سینه هیچ کدام از مشکلات اصلی زندگی را حل نمی کند، اما ممکن است به افزایش اعتماد به نفس و شکل ظاهری بیمار کمک کند.تمام فواید بالقوه مورد بحث، در زمان مشاوره مورد بررسی قرار می گیرند.

امروزه خانمی که می خواهد عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهد، حق انتخاب در نوع عمل جراحی را دارد، بدین طریق می تواند نمای ظاهری و نتیجه مورد نظر را بدست آورد. بعضی از این حق انتخاب ها عبارتند از : نوع، اندازه پروتز، و برش ایجاد شده جهت جاگذاری پروتز سینه. مشخصاً برای هر انتخاب فواید و مضراتی وجود دارد، به هر حال به مراجعه کننده اطلاعات داده می شود و بدین وسیله اوست که با مشاوره تصمیم می گیرد کدام روش برایش بهترین است.

شرایط و دلایل لازم برای انجام این عمل

داشتن سلامت جسمی، داشتن توقعات واقعی، بلوغ کامل سینه‌ها (حداقل ۱۸ سال در موارد کوچکی سینه‌ها)، احساس ناراحتی از کوچک بودن سینه‌ها، بدشکل شدن سینه‌ها به دنبال حاملگی، کاهش وزن یا افزایش سن، عدم تقارن سینه‌ها، رشد ناکافی یک یا هر دو سینه.

در چه مواردی از این روش نمی‌توان استفاده کرد

روش افزایش حجم سینه‌‌ها یا Breast Augmentation برای بازسازی سینه‌‌هایی که افتادگی شدید دارند، مناسب نیست و اگر بیمار بخواهد هم‌ سینه‌های بزرگ‌تر و هم در سطح بالاتری داشته باشد، باید از جراحی Breast Lift (بالابردن سینه) و گذاشتن هم‌زمان پروتز سینه استفاده کند. البته گاه این دو عمل را نمی‌توان هم‌زمان انجام داد و باید با فاصله انجام گیرد. جراح پلاستیک شما را در تصمیم‌گیری کمک خواهد کرد.

پس از جراحی انتظار داشته باشید كه…

اگر از مرگ و میر و عوارض ناشی از بیهوشی عمومی بگذریم كه در هر عمل جراحی مشاهده می‌شود، در مورد جراحی ترمیمی پستان ذكر موارد زیر قابل توجه است: جراحی ترمیمی پستان حتی‌ ‌با یك عمل جراحی خوب و توسط یك جراح پلاستیك مجرب، خطرات قابل توجهی دارد و‌اشكالات خاصی همرا ه با این عمل می‌تواند رخ دهد.
چند روز بعد از انجام عمل جراحی ، احتمالا میزان متعارفی‌ ‌درد خواهید داشت كه باید با استفاده از مسكن مناسب كنترل شود. درد معمولا بعد از ۴ تا ۵ روز بهبود می یابد‌ ‌ولی پستان‌هایتان ورم كرده و كبود خواهد شد. این كبودشدگی معمولا ۲ تا ۳ هفته طول می‌كشد اما ورم كردن ممكن است تا ۳ ماه باقی‌ ‌بماند. بعد از عمل جراحی ممكن است متوجه شوید كه پستان‌ها مخصوصا روی لبه‌های ناحیه بریدگی سفت شده‌اند. این به خاطر فرآیند و عمل جوش خوردن زخم است كه‌ ‌درصورت نیاز ماساژهایی كه توسط جراح به شما آموزش داده خواهد شد، می‌تواند جهت بهبودی‌ ‌سریع‌تر و رفع سفتی پستان‌ها موِثر واقع شود.
به هر صورت ممكن است این وضعیت چند ماه طول بكشد‌. شما باید منتظر باشید كه بعد از عمل جراحی حس پوست اطراف نوك پستان‌ ‌و خود نوك پستان كم شود و این به خاطر شوك عمل جراحی و صدمه‌ای است كه به اعصاب این ناحیه وارد شده است. اگر چه این حالت بعد از چند ماه بهبود پیدا می‌كند، ولی كرخ شدگی و بی‌حسی دائمی ممكن است به دنبال آن روی دهد. به طور معمول پستان‌ها كمی ناصاف و ناهمگون خواهند شد و در این مورد‌ ‌استثنا برای خانم‌های دارای ‌پستان‌های بزرگ وجود ندارد.اگرچه تمام تلاش برای متقارن شدن پستان‌ها انجام می‌شود اما همیشه این تقارن به دست نمی‌آید.
عمل جراحی كوچك كردن پستان احتمالا یكی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی پستان است، بنابراین‌ ‌بسیار مهم است كه شما با جراحتان صحبت كنید تا ببینید كه شناخت كامل از چیزی كه شما‌ ‌می خواهید دارد یا خیر. تا جایی كه ممكن است‌، سعی كنید منظورتان را طوری بیان كنید‌ ‌كه جراح بفهمد بزرگی یا كوچكی كه می‌خواهید از این عمل جراحی به دست آورید، چقدر‌ ‌است. این كار امكان و احتمال برداشتن بیش از حد یا كمتر از حد لازم را به حداقل می‌رساند. اگرچه روش و تكنیك مورد استفاده ممكن است بتواند بهترین همخوانی ممكن بین‌ ‌دو پستان و نوك پستان را تضمین كند، ولی امكان و احتمال شیر دادن با پستان بعد از‌ ‌جراحی را تضمین نمی‌كند. ‌تقریبا در ۱۰ درصد از موارد ژلاتین تخت می شود یا نشست می‌كند و یا باعث چروك شدن پستان می‌شود و باید جایگزین و یا كلا برداشته شود. مشكل دیگر سفت شدن بافت زخم مانند دور ژلاتین است كه مستلزم یك جراحی مجدد است. در ضمن همیشه خطر عفونت و خونریزی پس از جراحی وجود دارد.

woman-doing-push-ups-pink-480x320

افزایش سایز سینه با تمرینات ورزشی

  • مرحله ۱

روی یک صندلی با پشتی صاف بنشینید و در هر دستتان یک وزنه ی ۲.۵ کیلویی نگاه دارید. دستانتان باید در اطراف شما آویزان باشند، و کمرتان صاف. حالا دست‌هایتان را به سمت خارج و تا آنجایی که هم سطح شانه‌هایتان شوند بالا بکشید. تا ۵ بشمارید، سپس به موقعیت اول بازگردید. هر روز ۳ ست و ۵ بار تکراردر هر ست، این تمرین را انجام دهید.

  • مرحله ۲

بطور منظم، تمرین شنا سوئدی انجام دهید تا کمک کند در ناحیه‌ی سینه تان عضله ساخته شود. روی شکمتان دراز بکشید، دست هایتان را از آرنج خم کنید و کف دستانتان را روی زمین گذاشته و به پهنای شانه هایتان باز کنید.
بسته به قدرت بدنتی تان، زانوها و یا نوک پنجه‌هایتان را به زمین تکیه دهید، کمرتان هم صاف باشد. حالا به کمک عضلات دست‌هایتان، بدنتان را بالا بکشید و تا ۳ بشمارید، سپس دوباره به موقعیت اول بازگردید و این حرکت را در ۲ یا ۳ ست و ۵ بار تکرار در هر ست انجام دهید.

  • مرحله ۳

روی یک نیمکت یا میزی کوتاه، به پشت دراز بکشید و در حالی که دستانتان در اطراف بدن به حالت استراحت و موازی با شانه هایتان قرار گرفته‌اند، یک وزنه ی ۲.۵ کیلویی در هر دستتان نگاه دارید.
حالا به آرامی وزنه ها را بالا بیاورید تا دستانتان به هم برسند، نباید دست هایتان از آرنج بشکند. حالا دوباره دست‌هایتان را به حالت اول بازگردانده و این حرکت را در ۳ ست و ۱۰ بار تکرار در هر ست انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>